• ՀՀ ՊՆ-ից հայտնել են, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե մայիսի 2-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ՝ չի համապատասխանում իրականությանը: Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է։
• ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր ասել է, թե ընդդիմության հանրահավաքի հենց առաջին օրը սահմանին ադրբեջանական կողմից գրանցվել են մեծ տրամաչափով զենքի կիրառմամբ կրակոցներ։ Նա ընդդիմության մեղադրել է այն բանի համար, որ ընդդիմության ակցիաները համընկնում են կարևոր այցերի կամ սահմանում տեղի ունեցող իրադարձությունների հետ։ Սիմոնյանն ասել է, թե դա զուգադիպություն չի համարում։
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիայի դուրս եկած քաղաքացիները այսօր փակել էին նաև Սևան-Երևան մայրուղին։ Դեպքի վայրից բերման է ենթարկվել 8 քաղաքացի։ Մայրուղին բացվել է։
• Ցուցարարների մեկ այլ խումբ փակել է Երևան-Արարատ մայրուղին և քայլերթով շարժվել է դեպի մայրաքաղաք։ Ցույցի մասնակիցներից 6-ը բերման է ենթարկվել։