Հունվարի 29-ին` ժամը 12:52-ին Լոռու մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Զորավար Անդրանիկի փողոցի թիվ 89 հասցեի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կա տուժած։
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից, պարզվել է, որ բախվել են «Mercedes-Benz» (վարորդ՝ Ա․ Ս․) և «Opel Astra» (վարորդ՝ Հ․ Մ․, ծնված 1947 թ․) մակնիշների ավտոմեքենաները։
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորներ Է․ Ս․-ն (ծնված 2001 թ․) և Է․ Ս․-ն (ծնված 2004 թ․) տեղի ուժերով տեղափոխվել են Վանաձոր քաղաքի ԲԿ, որտեղ ստանալով համապատասխան բուժօգնություն՝ դուրս են գրվել։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել գազի բալոնների փականները, ինչպես նաև «Opel Astra» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդին դուրս բերել և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային․ տուժածը հոսպիտալացվել է Վանաձոր քաղաքի ԲԿ, որտեղ էլ մահացել է։