Արցախի գրավյալ տարածքներից տեղահանված բնակիչներն այսօր կրկին բողոքի ակցիա էին կազմակերպել Կառվարության շենքի դիմաց՝ ներկայացնելու խնդիրներն ու պահանջները։
Տեղահանված արցախցիները համոզված են՝ պատերազմի ավարտից հետո առաջացած բոլոր խնդիրները կարելի է լուծել միայն Ադրբեջանի կողմից բռբազավթված ատարծքների վերադարձի դեպքում, երբ իրենք կվերադառնան իրենց տները:
«Մեր իշխանությունները խոսում են ամեն ինչից, բացի Արցախի վերադարձից»,- բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հանուն Հադրութի» ՀԿ ղեկավար Լևոն Հայրիյանը։ Խոսում են միլիարդավոր դրամների աջակցության մասին, այսօր էլ որոշել են 20 հազարական դրամ աջակցություն տրամադրել, դրանով ի՞նչ է փոխվելու մեզ համար: Մենք ոնց եղել ենք անտուն, այդպես էլ մնում ենք: Պատճառը ո՞րն է, որ անցած տարի հունվարից նորմալ աակցություն են տվել՝ սկսած 300 հազար դրամից, հիմա հասել է 20 հազարի՝ այն էլ ընդամենը 2 ամիս են տալու»:
Ակցիայի մասնակիցները երթով շարժվեցին ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակ, ապա նաև Հայաստանի ԱԳ նախարարություն, հնչեցրին իրենց մտահոգող հարցերը, նամակ փոխանցեցին նաև ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանին: