Ընտրողների 60 տոկոսը գտնում է, որ Սերժ Սարգսյանն ամենափորձառու, ամենահեղինակավոր դեմքն է արտաքին քաղաքականության մեջ․ Ահարոն Ադիբեկյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ներկայացրեց տվյալներ, թե իրենց ուսումնասիրությունների արդյունքում, բնակիչներից քանիսը որ ոլորտում, որ քաղաքական գործչին է վստահում։
Ըստ սոցիոլոգի ներքին տնտեսական խնդիրների կարգավորման համար Կարեն Կարապետյանի հետ հույս է կապում ընտրողների մոտավորապես 45 տոկոսը:
«Նրան հաջորդում է Սերժ Սարգսյանը՝ 35 տոկոս և Գագիկ Ծառուկյանը 20 տոկոս, Արմեն Սարգսյանին վստահում է 10-ը տոկոսը»,- նշեց Ադիբեկյանը։
Իսկ արտաքին քաղաքականության մեջ, ըստ Ադիբեկյանի, ընտրողների մեծ մասի համար առաջատարը Սերժ Սարգսյանն է. «60 տոկոսը գտնում է, որ Սերժ Սարգսյանն ամենափորձառու, ամենաճանաչված, ամենահեղինակավոր դեմքն է արտաքին քաղաքականության մեջ, որից հետո գալիս է Արմեն Սարգսյանը, հետո նոր Կարեն Կարապետյանը»։