300 քաղաքացի սպասում է հոսպիտալացման իր հերթին․ ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել Առողջապահության փոխնախարար Գևորգ Սիմոնյանը։
Նշենք, որ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի վարակիչ և ոչ վարակիչ հիվանդությունների համաճարակաբանության վարչության պետ Ռոմելլա Աբովյանն այսօր՝ հոկտեմբերի 13-ին, հայտնել է, որ հիվանդանոցներն աշխատում են գերծանրաբեռնված։
«Մահճակալային ֆոնդը սպառված է․ մոտենում ենք «վառվող կարմիր գոտու» շեմին։ Ունենք շուրջ 50 տոկոս դեպքերի աճ, վարակի վերարտադրողականության ցուցանիշը մեկից բարձր է, ինչը խոսում է այն մասին, որ վարակը շատ արագ տեմպերով տարածվում է»,- նշեց Աբովյանը։
Մասնագետի խոսքով՝ կորոնավիրուսը երիտասարդացել է ու, հիմնականում, ավելի շատ թիրախավորված են 30-ից 50 տարեկանները։ Դեպքերն ավելացել են նաև երեխաների շրջանում, կան անչափահասներ, որոնք ունեն հոսպիտալացման կարիք ու այս պահին բուժում են ստանում։