Քանի դեռ այս իշխանությունը կա, Հայաստանին վտանգ չի սպառնալու և Հայաստանի թուրքացում չի լինելու: Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգմավոր Գևորգ Պապոյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը ֆեյսբուքյան գրառում է կատարել, որում մասնավորապես նշել է. «Պատրաստ ենք միասնաբար ազգային դիմադրության օրակարգ ձևավորելու, ուժերը մեկտեղելու և Հայաստանի թուրքացումը կանխելու ուղղությամբ հանդես գալ միասնական ճակատով։ Քանի դեռ այս իշխանությունը կա, Հայաստանի պետականությունը վտանգված է, ուստի սրանց հեռացումը պետք է լինի ցանկացած գիտակից հայ մարդու գլխավոր նպատակը»։
«Այ այլ իշխանությունների պարագայում, այդ թվում այսօրվա ընդդիմության մի շարք ներկայացուցիչների կամ շրջանակների պարագայում, ես այսպիսի վստահություն չունեմ, և կարծում եմ, որ այս ընտրությունները, ժողովրդի քվեն ցույց տվեցին, թե ժողովուրդն ինչ է ուզում և որ իշխանության պարագայում է Հայաստանի թրքացումից իրապես վախենում»,- նշեց Պապոյանը: