«Երևանի կենտրոնն այնպես է գերծանրաբեռնված, որ նույնիսկ հող էլ չկա ձեռք բերելու, խնդիրները վերաբերում են 4-րդ և ավելի բարձր գոտիներին: ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ներկայացնելով կառուցապատողների արձանագրած խնդիրները՝ նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Գևորգ Պապոյանը` անդրադառնալով հիփոթեկային վարկի տոկոսադրույքների վերադարձի կարգում կառավարության առաջարկած փոփոխությունների նախագծին։
Առաջարկված փոփոխությունների ընդունումից հետո հնարավոր է որոշումներ կայացվեն 3-րդ, 4-րդ աստիճանի վթարային շենքերի հետ կապված, որը լուրջ խնդիրներ կլուծի: Շենքերի զգալի մասը հին են, մենք կխթանենք, որ դրանք քանդվեն և կառուցվեն նորերը, ռիսկերը և ծախսերը կկիսվեն պետբյուջեի, բիզնեսի և քաղաքացիների վրա»,- նշեց Պապոյանը՝ հավելելով, որ դա արդյունավետ լուծում կլինի:
Պատգամավորը հավելեց, որ եկամտահարկի վերադարձի վերաբերյալ փոփոխությունների նախագիծն ընդունելով՝ մարզերի բնակիչներին նորակառույցում տուն գնելու շանս է տրվում: