Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայան եկած ուղևորներն արդեն կօգտվեն ժամանման նոր սրահից: Մինչ առաջին ուղևորների ընդունումն այսօր տեղի ունեցավ ժամանման վերանորոգված սրահի բացումը
«Այսօրվանից վերսկսվում է «Պոբեդայի» չվեթը: Այս տարվա ընթացքում Գյումրու օդանավակայանը, մինչ վերանորոգումը, բավական ակտիվություն ցուցաբերեց, հույս ունենք, որ այդպես էլ կշարունակվի: Մեր ընկերության կողմից օդանավակայանում արվող ներդրումները վկայում են այն մասին, որ մենք տեսնում ենք օդանավակայնի զարգացման ապագա»,-ասաց «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ ՓԲ ընկերության գլխավոր մենեջեր Սերգեյ Ավետիսյանը` վստահեցնելով, օդանավակայանն ունի իր մրցակցային առավելությունը ու այսօրվանից կշարունակի ծառայել որպես հանրապետության 2 օդանավակայան՝ հիմնականում շեշտը դնելով բյուջետային ընկերությունների վրա:
Ըստ պատասխանատուի, բավական շատ նոր ընկերություններ են թռիչքներ իրականացնելու դեպի «Շիրակ» օդանավակայան, այդ թվում նաև «Աերոֆլոտը»:
Ավետիսյանը վստահեցրեց, որ Գյումրու օդանավակայանում ներդրումներն այսքանով չեն ավարտվելու, կլինեն նոր նորոգումներ։