«Այս թվերը և այս տեմպը որ կան, մտավախություն է առաջացնում, որ եթե հասարակության և բիզնեսի վարքագծում էական փոփոխություն չլինի, ապա հավանական է, որ մեր առողջապահական համակարգը չի կարողանա դիմանալ կովիդով հիվանդների ճնշմանը և ստիպված կլինենք որոշակի սահմանափակումների գնալ»,- այս մասին կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:
Նախարարը կոչ արեց գործարարներին ու աշխատողներին՝ մի կողմ դնել պահպանողական մոտեցումը, լինել առաջադեմ և պատվաստվել: «21-րդ դարում պահպանողական լինելը շատ հաճախ վնաս է տալիս, պետք է լինել առաջադեմ և պատվաստվել: Բազմաթիվ ցուցանիշներով մենք աշխարհում ամենավատ տեղերում ենք՝ պատվաստված մարդկանց թվով, հայտնվում ենք կարմիր գոտիներում, ինչը նշանակում է, որ տնտեսական ակտիվությունը կարող է թուլանալ, իսկ դա մեր այսօրվա մարտահրավերների պայմաներում մեզ պետք չէ»: