Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվում է  հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը:
ԱԺ նախագահին է ներկայացվել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը: Թեկնածուին ներկայացրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը:
Անդրադառնալով «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի այն դիտարկմանը, թե Արթուր Ղազինյանը նոյեմբերի 9-ից սկսած՝ բազմաթիվ վիրավորանքներ է հասցրել ՔՊ անդամներին, և հարցին՝ եթե նրանց փոխարեն ինքը լիներ, հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում կընտրե՞ր արդյոք Ղազինյանին, Մանուկյանը նշեց. «Նախ՝ ՔՊ անդամներին ուղղված չեն եղել վիրավորանքները, եղել է կոնկրետ մարդ՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձ, որը եղել է քննադատությունների ու դատապարտման թիրախում: Ինչ վերաբերում է Արթուր Ղազինյանի ընտրության վերաբերյալ հարցին, սկզբունքի և մոտեցման հարց է, ես լինեի ձեր փոխարեն, չէի ընտրի»: