«Երբ ինձ ցույց տվեցին պատկերները, քաղաքապետարանը համապատասխանեց իր կոչմանը՝ վերածվեց քաքապետարանի: Ոչ մի բանի վրա էլ չեմ զարմանա: Սրանք սրբություն չունեն, իրենց համար կարևորը իրենց փողերին չկպնեն»,- այս մասին այսօր «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության հիմնադրման մեկ ամյակին Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց երգիչ, երգահան Ռուբեն Հախվերդյանն՝ անդրադառնալով Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած միջադեպի:
Ըստ Ռուբեն Հախվերդյանի՝ «Երկիր Ծիրանին» «շատ ճիշտ ակցիա կատարեցին»:
«Խոսքը ոչ միայն կեղտաջրերի մասին է, այլ, առհասարակ, ինչո՞վ է զբաղված Երևանը: Անցնում եմ Երևանով և չեմ ճանաչում: Եթե Թամանյանը գերեզմանից զարթներ և տեսներ՝ ի՞նչ են արել իր նախագծած քաղաքի հետ, ես պատկերացնում եմ՝ ինչ կմտածեր կապիկների մասին, որոնք շատ են: Մեր ժողովուրդը նման է մի կենդանու, որի վրա պառազիտներն այնքան են շատացել, որ ծնկել է ու դրանց տակ էլ չի դիմանում: Խոսքս և՛ բյուրոկրատական ապարատի, և՛ թալանչիների, և՛ Կառավարության մասին է: Արմեն Սարգսյանը ո՞նց եկավ, կամ էդ վարչապետը ի՞նչ կարող է փոխել, Կարեն Կարապետյանին ո՞վ ուղարկեց՝ որպես նվեր, չգիտեմ»,-շարունակեց երգահանը: