«Արցախ, ի՛մ սեր. աջակցենք Ստեփանակերտի թատրոնին». Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը կներկայացնի «Խաղաղության փողոցում» բեմադրությունը
ՀՀ մշակույթի նախարարության «Արցախ, ի՛մ սեր. աջակցենք Ստեփանակերտի թատրոնին» ծրագրի շրջանակում Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը ս. թ. մարտի 16-ին, ժամը 19:00-ին, ներկայացնում է «Խաղաղության փողոցում» բեմադրությունը: Հեղինակ և բեմադրիչ՝ Նորա Գրիգորյան: Դերերում՝ Ֆ. Դավթյան, Է. Ամիրյան, Ա. Բալանդինա, Լ. Բուկիա, Վ. Սարոյան, Լ. Սևումյան, Ա. Ղազարյան, Ա. Պետրոսյան, Ա. Գաբրիելյան, Ն. Թումասյան, Գ. Կիրակոսյան, Ա. Աղաջանյան, Ս. Գրիգորյան, Մ. Խաչատրյան, Լ. Նալբանդյան, Յ. Սոշնիկով, Ե. Եսայան և այլք:
Տեղեկությունների համար դիմել՝ Երևան, Աբովյան 7, հեռ. 010-56-91-99:
ՀՀ մշակույթի նախարարության «Արցախ, ի՛մ սեր. աջակցենք Ստեփանակերտի թատրոնին» ծրագրի շրջանակում ՀՀ մշակույթի նախարարության ենթակայության թատերահամերգային կազմակերպությունները մեկ ներկայացում կամ համերգ կնվիրեն Ստեփանակերտի Վ. Փափազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնին՝ տոմսերի ամբողջ հասույթն ուղղելով թատրոնի շենքի վերանորոգմանը: