Ընտրություններն անցել են ժողովրդավարական սկզբունքներին համապատասխան, խախտումներ շատ են եղել, բայց մեծ հաշվով, ժողովրդի կամքն արտահայտված է. և՛ Սահմանադրական դատարանի, և՛ միջազգային կառույցների ու պետությունների կողմից ընտրությունները ճանաչված են որպես եղելություն:  Այս մասին այսօր Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության նախագահ Դավիթ Սանասարյանը:
«Մենք հիմա ունենք ընտրված Ազգային ժողով, ցավոք, այն ամբողջությամբ չի սպասարկելու ժողովրդի շահը, որովհետև ԱԺ-ում հայտնվել են այնպիսի ուժեր, որոնք չպետք է լինեի ԱԺ-ում: Իշխանությունների կամքի բացակայության հետևանքով չեղան այնպիսի փոփոխություններ, որոնց արդյունքում կվերահսկվեին ֆինանսական հոսքերը, թե ինչքան և ինչպես են քաղաքական ուժերը ծախսում գումարներ, չեղան այն դատավարությունները, որոնց արդյունքում հիմա ԱԺ անցած շատ գործիչներ կլինեի ՔԿՀ-ներում: Ինչևէ, ունենք այս իրավիճակը, ժողովուրդը նախկինների ու ներկաների միջև ընտրություն կատարեց և ոչ թե ծրագրերի ու անցած ճանապարհների»,- նշեց Սանասարյանը: