Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց կառավարության ներկայացրած՝ «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, որով  նախատեսվում է արտահանման լիցենզիոն տուրք կիրառել պղնձի և մոլիբդենի խտանյութերի և որոշ հարակից ապրանքների նկատմամբ:
Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանը,  Factor.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով դիտարկմանը, որ ընդդիմադիր պատգամավորների կարծիքով՝ այս նախագիծն ընդունելով՝ որոշակի միտում կա, պատասխանեց. «Այո՛, միտում կա, բայց այդ միտումը բացառապես տնտեսական է… Այս նախագծի ընդունման արդյունքում բյուջե կմուտքագրվի էապես մեծ գումար, որը կծախսվի մեր երկրի առջև ծառացած խնդիրների լուծման համար՝ այդ թվում նաև անվտանգային, սոցիալական, առողջապահական և տնտեսական: Մենք իրավունք չունենք այդպիսի հնարավորությունները բաց թողնել»: