«Պատգամավորը, պատգամավորի կարգավիճակ ունեցողն անձեռնմխելի է: Քրեական հետապնդման շարունակությունը,  դրա իրականացումը, բնականաբար, հատվում է , բախվում է անձեռնմխելիության ինստիտուտի հետ»,- Ռ. Քոչարյանի,  Ա. Գևորգյանի գործով դատական նիստից հետո, լրագրողների հետ զրույցում, արձագանքելով մեղադրող դատախազի հայտարարությանը, ասաց պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
Հիշեցնենք՝ Ռ. Քոչարյանի,  Ա. Գևորգյանի գործով դատական նիստը հետաձգվել է մեկ ամսով:
Անդրադառնալով հարցին՝ «Հայաստան» դաշինքի անդամները կվերցնեն մանդատները, թե ոչ, Վարդևանյանը նշեց. «Տեղյակ եք, որ մեր կողմից դիմում է ներկայացվել ՍԴ, ԿԸՀ որոշումը բողոքարկվելու է, հետաքրքիր հիմքեր և հիմնավորումներ ենք ներկայացրել: Իսկ մանդատները վերցնել-չվերցնելու մասին կխոսենք ՍԴ որոշումից հետո:
ՍԴ-ն կարող է երեք որոշում կայացնել, անվավեր ճանաչել ընտրությունները, անվավեր ճանաչել և նշանակել ընտրությունների երկրորդ փուլ, անվավեր ճանաչել և սահմանել մանդատների բաշխման նոր կարգ»: