UEFA-ի զարգացման մրցաշարում Հայաստանի Մ-16 հավաքականը երկրորդ խաղում անընդմեջ դաշտից դուրս է գալիս հաղթանակած՝ այս անգամ հաղթելով Ղրղզստանի Մ-16 հավաքականին։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն։ Խաղն ավարտվել է 6-4 հաշվով։
Գոլերի հեղինակներն են՝ Նարեկ Հովհաննիսյան, 3 (11մ), Արթուր Մանուկյան, 13, Սամսոն Հակոբյան, 25 (11մ), Աիբեկ Ժուսուպով, 31, Արզիբեկ Շաիդուլլաև, 49, Համլետ Ալեքսանյան, 60 (11մ), Աիդար Շարիպով, 71 (11մ), Արմեն Առաքելյան, 81, Բարսբեկ Տաշբոլոտով, 83, Դավիթ Ղիասյան,89։
Ավելի վաղ` հունիսի 20-ին, Հայաստանի Մ-16 հավաքականը 4:0 հաշվով վստահ հաղթանակ էր տոնել Լիբանանանի Մ16 տարեկանների հավաքականի նկատմամբ։
Հունիսի 20-ից 24-ը Հայաստանում չորրորդ անգամ անցկացվում է ՈՒԵՖԱ-ի Զարգացման հերթական մրցաշարը։ Այս անգամ մրցաշարին մասնակցում է 4 թիմ՝ Հայաստանի Մ-15, Հայաստանի Մ-16, Լիբանանի Մ-16 և Ղրղզստանի Մ-16 հավաքականները։ Բոլոր հանդիպումները կկայանան ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։