Հավանական գերեվարված անձի ինքնությունը կհաստատվի փորձաքննությունների արդյունքում. իրավապաշտպանները տեսանյութ են հրապարակել
Իրավապաշտպաններ Արտակ Զեյնալյանն ու Սիրանուշ Սահակյանը տեսանյութ են հրապարակել հավանական գերիների մասին՝ նրանց ճանաչողներին հորդորելով կապ հաստատել իրենց հետ:
Այս հաղորդագրությանը կից ներկայացնում ենք տեսանյութեր, որոնցում նկարահանված զինվորների և տեղանքի հատկանիշները թույլ են տալիս նրանց կամ տեղանքին ծանոթ անձանց պարզորոշ ճանաչել վերջիններիս:
Հավանական գերիների, նրանց ընտանիքների անդամների իրավունքները պաշտպանելու նպատակով, խնդրում ենք տեսանյութերում պատկերված անձանց և/կամ տեղանքը ճանաչողներին կապ հաստատել Սիրանուշ Սահակյանի կամ ինձ հետ:
Խնդրում ենք ներկայացնել ձեր համոզմունքը հաստատող լուսանկարներ և/կամ տեսանյութեր՝ հավանական գերեվարված անձի և ձեր ճանաչած անձի նույնական լինելու վերաբերյալ: Միևնույն ժամանակ հայտնում ենք, որ հավանական գերեվարված անձի ինքնությունը կհաստատվի պատշաճ ընթացակարգերի, այդ թվում՝ փորձաքննությունների, արդյունքում»:
Տեսանյութը՝ այստեղ: