Քոչարյանի գործն ավարտված չէ: Այս մասին ԱԺ-ում, դատախազության 2020-ի գործունեության մասին հաղորդման քննարկման ժամանակ նշեց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ անդրադառնալով ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի հարցին:
«Առաջին ատյանի դատարանի կայացրած դատական ակտը վիճարկվում է Վերաքննիչ դատարանում: Դիմում ենք ներկայացրել ՍԴ… Գործի ընթացքն ամբողջությամբ պայմանավորվեց ՍԴ որոշմամբ… Իսկ ո՞վ կարող էր երաշխավորել, որ եթե արաքը 309-րդ հոդվածով որակված լիներ, ՍԴ-ն հակասահմանադրական չէր ճանաչի այդ հոդվածը»,- նշեց Դավթյանը՝ հավելելով, որ Գլխավոր դատախազը պատասխանատու է այն գործողությունների համար, որոնք իրականացվում են մինչև քրեական վարույթները:
«Փաստերը վկայել են այն մասին, որ գործ ունենք սահմանադրական կարգի տապալման հետ: Եվ դրա համար կա նախատեսված ՔՕ հատուկ նորմ, որը 2003թ-ին ընդունվելուց հետո բարեփոխվել է»,- ասաց գլխավոր դատախազը: