«Չկան կախարդական միջոցներ, որոնցով հնարավոր լինի միանգամից բոլոր խնդիրները լուծել: Գլոբալ խնդիրներ կան՝ պայմանավորված արտաքին գործոններով: Առկա է նաև կորոնավիրուսով պայմանավորված ճգնաժամ, որը բոլոր երկրներին է բնորոշ, անկում ունենք նաև տուրիզմի, հանրային սննդի և այլ ոլորտներում, ինչը առաջիկա ամիսներին կվերականգնվի, եթե բնակչության առողջական վիճակը չվատթարանա: Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը՝ հավելելով, որ ունենք համակարգային բարեփոխումների, բարելավումների անհրաժեշտություն:
Պատգամավորի խոսքով՝ ներքաղաքական անորոշությունը բացասաբար է ազդում ներդրումների և ընդհանրապես բոլոր գործարքների վրա: «Կարծում եմ՝ արտահերթ ընտրություններից հետո իրավիճակը կկայունանա, բիզնեսի համար հանգիստ և կանխատեսելի միջավայր կլինի, ինչը դրական ազդեցություն կունենա տնտեսության վրա»: