Բացահայտվել է Մալիշկա գյուղի 61-ամյա բնակչի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքը. ձերբակալվել է վերջինիս համագյուղացին
ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացնում են, որ ՔԿ Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում շարունակվում է Մալիշկա գյուղի բնակչի նկատմամբ կատարված սպանության փորձի դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ 2021թ. մարտի 8-ին՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, իրեն պատկանող «Վազ-2107» մակնիշի ավտոմեքենայի կցորդիչը բարձրացնելու ժամանակ, կցորդիչի տակ գտնվող նռնակի պայթելու հետևանքով կրծքավանդակի և վերջույթների բազմաթիվ բեկորային վնասվածքներով բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Վայոց ձորի մարզի Մալիշկա գյուղի 61-ամյա բնակիչ:
Նախաքննության ընթացքում իրականացված անհետաձգելի քննչական գործողությունների և ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանման հետ կատարված համատեղ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի՝ էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ՝ շարժառիթը, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, որը նույն գյուղի բնակիչ է՝ ծնված 1959թ.:
Տուժողի համագյուղացին ձերբակալվել է՝ սպանության փորձ կատարելու, ապօրինի կերպով պայթուցիկ սարք ձեռք բերելու, պահելու կասկածանքով, և հարցաքննվել՝ տալով ինքախոստովանական ցուցմունք:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննություն կատարելու ուղղությամբ: