Ինչո՞ւ է անհրաժեշտ գիտության ֆինանսավորման բարձրացումը: Այսօր այս թեմայով հրավիրված ասուլիսում «Գիտուժ» նախաձեռնության և Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության ներկայացուցիչ, գիտական հետազոտությունների հիմքի վրա ստեղծված «Krisp» ընկերության համահիմնադիր և նախագահ Արտավազդ Մինասյանն էլ նշեց, որ իրենք լավ օրինակ են՝ ցույց տալու, որ գիտության միջոցով հնարավոր է հասնել մեծ հաջողությունների։
«Ես 2016 թվականից սկսել եմ զբաղվել աղմուկի հեռացման խնդրով, և մեկ տարի անց մենք ստացել ենք տեխնոլոգիա, որն աշխարհում լավագույնն է։ Ու որոշեցինք ստեղծել ընկերություն, որն արժի 120 մլն դոլար։ Սա շատ լավ օրինակ է, թե ոնց կարելի է գիտական հետազոտության արդյունքը դարձնել պրոդուկտ։ Հուսով եմ, որ ՀՀ-ում գիտությունը մեծ թափ կհավաքի, ու գիտության վրա հենված ընկերություններն էլ կզարգանան»,- ասաց Արտավազդ Մինասյանը։