ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության մի խումբ պատգամավորներ առաջարկում են «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարել` այդ թվում նաև անանուն աղբյուրներին հղում անելը արգելելու նպատակով:
Նախագծով առաջարկվում է ԶԼՄ օրենքի 3-րդ հոդվածը լրացնել նոր դրույթներով, որոնց համաձայն`կհստակեցվեն մի շարք հասկացություններ, այդ թվում` անանուն աղբյուրը:
«Նախագծով նախատեսված առավել կարևոր կարգավորումներ կան, որոնք որոշակի շտկման և բարելավման կարիք ունեն: Քննարկվող այս դրույթը համարում եմ ավելորդ. հիմնական խնդիրը Telegram-ի հարցը լուծելն է, բայց լուծումը հիմնավոր չի թվում»,- այս մասին «Պայքար անանուն աղբյուրների՞, թե՞ մամուլի ազատության դեմ» թեմայով առցանց քննարկման ժամանակ ասաց Ինֆորմացիայի ազատության կենտրոնի նախագահ Շուշան Դոյդոյանը:
Նա նաև կարևորեց այն հանգամանքը, որ իրականում տեղեկատվություն միայն մեդիաները չեն տարածում, և կարծիք հայտնեց, որ  նման սահամանափակումով անհարկի բեռ ենք դնում որակյալ, պրոֆեսիոնալ ԶԼՄ-ների վրա: