ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ` ս. թ. հունվարի 24-ին, ժամը 19:00-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի կունենա «Շնորհակալություն, հայ զինվոր» խորագրով բարեգործական համերգը, որն իրականացվում է ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակիցներին բարոյապես և ֆինանսապես աջակցելու նպատակով. համերգի ողջ հասույթը կփոխանցվի վերականգնողական նոր կենտրոնի կառուցմանը։
Երեկոյի ընթացքում բազմաժանր համերգային ծրագրով հանդես կգան ճանաչված և սիրված արտիստներ՝ Արսեն Գրիգորյանը, Շուշան Պետրոսյանը, Մկրտիչ Մկրտչյանը, Արսեն Սաֆարյանը, Նունե Եսայանը, Դավիթ Ամալյանը, Լեյլա Սարիբեկյանը, Էրիկ Կարապետյանը, Զարուհի Բաբայանը, Վարդան Բադալյանը, Գոհար Հովհաննիսյանը, Ռուբեն Սասունցին, Նարե Գևորգյանը, ինչպես նաև ազգագրական «Սասնա ծռեր», «Մարաթուկ»,  «Տարոնցիներ», «Վարք Հայոց», «Մասունք», «Վերադարձ», «Մարաթուկցիներ», «Արդվին», «Արեգ» խմբերը: