«Զոռբաները, առիթից օգտվողները սարքում են, անունը դնում են՝ ինքնակամ, հիմա էլ մտածում եք իրենց մասին». Աղազարյանը՝ ինքնակամ շինությունների գույքահարկի մասին. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Զոռբաները, առիթից օգտվողները սարքում են, անունը դնում են՝ ինքնակամ, հիմա էլ մտածում եք իրենց մասի՞ն»,- ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում ինքնակամ շինությունների գույքահարկի մասին նախագծի քննարկման ժամանակ այս հարցը բարձրացրեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգանավոր Հովիկ Աղազարյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ նախատեսվող փոփոխությունները բացասական մեսիջ են պարունակում:
Փոխքաղաքապետ Սերգեյ Ներսեսյանը նշեց, որ նախատեսվող փոփոխություններով միտում չկա խրախուսելու ինքնակամ շինություններ կառուցելը:
«Կառավարությունում քննարկվում է «Քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծ՝ ինքնակամ շինությունների մասով, որ 2021-ից ի վեր նմանատիպ խնդիրներ չունենանք»,- նշեց փոխքաղաքապետը:
Նրա խոսքով՝ այսուհետ ինքնակամ շինությունները կքանդվեն, իսկ նախկինում կառուցված ինքնակամ շինությունների առումով չպետք է ոտնահարվեն քաղաքացիների իրավունքները և նրանց հնարավորություն պետք է տրվի օրինականացնել ինքնակամ կառուցված շինությունները: