Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը մերժել է կալանավորել «Սիսական» կամավորական ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մինասյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
Նախագահող դատավորը եղել է Արման Հովհաննիսյանը։
Աշոտ Մինասյանը մեղադրվում է Քրեական օրենսգրքի 35-300-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 35-305-րդ և 235-րդ հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու մեջ։ Խոսքն իշխանության յուրացումը նախապատրաստելու, պետական, քաղաքական կամ հասարակական գործչի գործունեությունը դադարեցնելու նպատակով սպանության նախապատրաստման և ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու մասին է։
Այս գործով մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն ևս երեք անձ՝ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության նախկին ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը և ՀՅԴ կուսակցության անդամ Աշոտ Ավագյանը։ ԱԱԾ-ն դատարան է ներկայացրել նաև վերջիններիս կալանավորելու միջնորդություններ, որոնք նույնպես մերժվել են։