2017 թվականը Հայաստանի Հանրապետության համար լի էր ներքին և արտաքին քաղաքական կարևոր իրադարձություններով: Տեղի ունեցան խորհրդարանական ընտրություններ, որոնց հաջորդեցին Երևանի ավագանու ընտրությունները: Ապա ստորագրվեց Հայաստան-Եվրամիություն համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը: Իշխանությունը վստահեցնում է, որ անցնող տարին Հայաստանի համար ձեռբերումների տարի էր, ստեղծվել են նախադրյալներ՝ հետագայում բնակչության սոցիալական վիճակի բարելավման և տնտեսության կայուն զարգացման համար:
Ընդդիմադիրները, սակայն, պնդում են՝ որևէ էական առաջընթաց տարվա ընթացքում չի գրանցվել: Ինչպիսի՞ն էր 2017 թվականը Հայաստանի համար, ի՞նչ ձեռքբերումներ և բացթողումներ ունեցանք տարվա ընթացքում:
Թեմայի շուրջ Factor.am-ը զրուցել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանի և ընդդիմադիր «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հետ: