Արցախից Հայաստան ժամանած քաղաքացիների խնդիրները երկկողմանի են, Երևանում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ԱՀ աշխատանքի և սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարար, ՀՀ-ում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբի աշխատանքները համակարգող Միքայել Վիրաբյանը։
«Մեր քաղաքացիներին խնդրում եմ չառաջնորդվել այն սկզբունքով, որ միայն պարտադիր կարգով պետք է տեղավորվեն Երևանում։ Խնդիրների գերակշռող մասն այստեղից է առաջանում։ Նախարարությունը որդեգրել է քաղաքականություն՝ քրոնիկ հիվանդություններ ունեցող քաղաքացիներին հնարավորություն տալ տեղավորվել Երևանում, որպեսզի կարողանան ստանալ համապատասխան բժշկական օգնություն», – ասաց օպերատիվ շտաբի համակարգողը։
Նա նշեց, թե այս պահին անօթևան կամ փողոցում հայտնված քաղաքացի չկա. «Ունենք համակարգման, տեղաբաշխման, վերատեղաբաշխման խնդիրներ, որոնք ժամանակի ընթացքում լուծվում են»։