2020 թվականին տնտեսական աճի բացասական կանխատեսումը 6 տոկոս կկազմի, իսկ 2021 թվականին` 4.8 տոկոս: Այս մասին այսօր Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական ​​խորհրդարանական հանձնաժողովի նիստին ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝ ներկայացնելով 2021 թվականի բյուջեի նախագիծը։
«Իմ քայլը» խմբակցոթյան պատգամավոր, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը ճշտող հարց ուղղեց ֆինանսների նախարարին՝ ինչպե՞ս է ստացվում, որ 2020 թվականի բյուջեն հոկտեմբեր ամսվա կանխատեսմամբ, նախատեսում է 6,8 % տնտեսական անկում, իսկ ներկայացված նախագծով 0,8 տոկոս բարելավում է կանխատեսվում 2020 թվականի համար՝ տնտեսական անկումը կանխատեսելով 6 %:
Ատոմ Ջանջուղազյանը, պատասխանելով հարցին, նշեց, որ ներկայացված նախագիծը կազմվել է ավելի վաղ, քան հոկտեմբերին 2020 թվականի տնտեսական կանխատեսումներն են եղել ու այս նախագծում բացակայել են ռազմական գոծողություններով պայմանավորված փոփոխությունների հաշվարկը։