«Հոկտեմբերի 16 լույս 17-ի գիշերը Ադրբեջանը շարունակել է թիրախավորել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը ծանր հրթիռներով և ԱԹՍ-ներով: Հրթիռակոծության և օդային հարվածների հետևանքով Ստեփանակերտում տուժել են 3 քաղաքացիական անձինք՝ 82-ամյա Ռուզաննա Սարգսյանը, 36-ամյա Վարդան Խանամյանը, 33-ամյա Արման Արամյանը: Քաղաքի բնակելի թաղամասերին և քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հասցվել է մեծ նյութական վնաս»,- տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության ՄԻՊ-ի տարածած հաղորդագրությունից:
On the night of October 16-17, Azerbaijan continued to target the peaceful settlements of the Artsakh Republic with heavy missiles and UAVs. Three civilians – 82-year-old Ruzanna Sargsyan, 36-year-old Vardan Khanamyan and 33-year-old Arman Aramyan – suffered in Stepanakert as a result of the missile and air strikes. Great material damage to the civilian infrastructure and residential districts of the city.
В ночь с 16 на 17 октября Азербайджан с применением тяжелых ракет и БПЛА обстрелял мирные населенные пункты Арцаха. В Степанакерте пострадали 3 мирных жителя – 82-летняя Рузанна Саркисян, 36-летняя Вардан Ханамян и 33-летняя Арман Арамян. Большой материальный ущерб нанесен жилым районам и гражданской инфраструктуре города.