Այս պատերազմը հենց Արցախը Հայաստանին միանալու հանրաքվեն է, մեր հաղթանակը հենց այդ հանրաքվեն է, հանրաքվե պետք չի անցկացնել։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովի հատուկ նիստում հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ, ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանը։
«Սա մեր վերջին կռիվն է, որ փառքով ենք տալու։ Մեր ու մանուկ, ամբողջ ազգով կանգնելու ենք և հաղթելու ենք։ Այն պատերազմում, որ նայեք, ոչ մեկը չէր պատկերացնում, որ կարող է հաղթենք, բայց հաղթեցինք։ Սա լուրջ պատերազմ է, որ մենք պետք է համախմբված կարողանանք դիմակայել և հաղթել։ Կոչ եմ անում ՀՀ ազգաբնակչությանը, կուսակցություններին, իմ մարտական ընկերներին, բոլոր այն մարդկանց, ովքեր տարբեր հայացքների տեր են, համախմբվել մեր ազգի գոյատևման, մեր պայքարի, պատերազմի ու հաղթանակի շուրջ։ Ադրբեջանցիները լավ գիտեն, որ հայերը համախմբված ժամանակ երբեք չեն պարտվել», – հայտարարեց Սասուն Միքայելյանը։