Նախկին հանցավոր ՍԴ-ն փոխարինել նոր հանցավոր ՍԴ-ով․ դուք դավաճանեցիք հեղափոխության հռչակումներին․Արման Բաբաջանյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Այսօր ՍԴ դատավորների՝ իշխող մեծամասնության ընտրությամբ իշխանության տակ դրվեց դանդաղ գործողության ռումբը։ Այսօր հայտարարությունների ժամին հայտարարեց ԱԺ անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը։
«Իշխող մեծամասնությունը ՍԴ նոր դատավորներ ընտրեց ՍԴ նախկին դատավորներից ոչնչով չտարբերվող թեկնածուների։ ՍԴ-ի՝ նախկին իշխանությունների կամակատարներին փոխարինելու են գալիս կաշառակեր գիտնականն ու դասախոսը, նախկին իշխանությունների ձեռնածու դատավորն ու մի անդեմ իրավաբան, ինչի առիթով շնորհավորում եմ իշխող մեծամասնությանը։ Սա էր իշխանությունների մոտիվացիան՝ նախկին հանցավոր ՍԴ-ն փոխարինել նոր հանցավոր ՍԴ-ով։ Սա իշխանության գիտակցված ընտրությունն էր, որով էլ իշխանությունը դավաճանեց հարյուր հազարավոր քաղաքացիներին ու հեղափոխության հռչակումներին»,- ասաց Բաբաջանյանը։