«Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ նախարարության պարզաբանումը կեղծ արտահայտություններ է պարունակում և ոչ մի քննադատության չի կարող դիմանալ։ Այս մասին այսօր «Միջադեպ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում. համաչափ ուժի կիրառո՞ւմ, թե՞ խոշտանգում» թեմայով քննարկման ժամանակ ասաց «Լրագրողներ հանուն մարդու իրավունքների» ՀԿ-ի նախագահ Ժաննա Ալեքսանյանը։
«Ես դա համարում եմ կեղծ պարզաբանում։ Ինձ նկարագրել են ծեծվածների, բռնության ենթարկվածների վիճակը։ Վիճակը ծանր է։ Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը պատավոր է բացատրել, թե ինչու են իր ենթակայության տակ գտնվող քրեակատարողական հիմնարկներում բռնությունների այդպիսի դեպքեր լինում և փարատել այն կասկածները, որ դրանք այլևս չեն կրկնվելու։ Բայց դրա փոխարեն տարածել են պարզաբանում, որը ոչ մի քննադատության չի դիմանում։ Եթե դուք 20 հոգանոց հատուկջոկատայիններ եք խուց ուղակում, ո՞վ պետք է ձեզ դիմադրի։ Դիմադրության մասին են խոսում, համաչափ ուժի մասին են խոսում։ Ինչքան կարելի է կեղծ արտահայտությունները շրջանառության մեջ դնել»,- նշեց Ալեքսանյանը։