Ազգային ժողովում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվում է ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանն իր ելույթում անդրադարձավ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանի մտահոգություններին։
«Նշեցիք, որ 500 հազար գույքային միավորի համար գույքահարկը թանկանում է։ Իհարկե, եթե 0 դրամից դառնում է 200 դրամ, ավելանում է։ Բայց այդպես որ նայենք, կստացվի՝ ընդհանրապես ոչ մի բան չպիտի անենք։ Չհարկվող շեմի մասին․․․ հիմա 10 մլն դրամ կադաստրային արժեքով գույքի համար տարեկան առավելագույնը վճարվում է 5․000 դրամ, 3 մլն դրամի դեպքում՝ տարեկան 1․500 դրամ։ Այդ ընտանիքի համար այդ գումարը մեծ չէ, իմ կարծիքով, բայց համայնքի համար մի քանի հարյուր ընտանիքների կողմից վճարված մի քանի հարյուր դրամը կարող է մի խնդիր լուծել»,- նշեց պատգամավորը։