Ճանապարհաշինության ոլորտում տեխնիկական հսկողություն իրականացնող ընկերությունների աշխատանքը տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պաապիկյանը բավարար չի համարում։ Այս մասին նա ասաց այսօր ԱԺ տնտեսական ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Պետական բյուջեի 2019 թվականի կատարողականի քննարկման ժամանակ։
Պատասխանելով «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի հարցին՝ նախարարը նշեց, որ սա այն կարևոր օղակն է, որը պետք է երաշխավորի որակյալ շինարարության և դրա ընթացիկ վերահոսկողության իրականացումը։
«Պետք է լինի հենց իրենց կողմից, ոչ թե մեր գերատեսչության, այսինքն՝ այդ լիազորությունները և պայմանագրային պարտավորությունները գտնվում են տեխհսկողի տիրույթում։ Բայց քանի որ մենք ունեցել ենք վատ ավանդույթներ, փորձում ենք հիմա այդ ավանդույթները կոտրել և նոր հիմքեր դնել՝ ոլորտն ավելի առողջ ու մրցակցային դարձնելու համար։ Եվ մի քանի իրավական ակտերի փոփոխության արդյունքում ոլորտը ավելի մրցունակ է դառնալու»,- նշեց նախարարը։