«Քաղաքացիները պետք է կորոնավիրուսի պայմաններում ապրեն բնականոն կյանքով»,- ուղիղ եթերում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ծանոթացնելով նաև պարետի նոր որոշումներին։
Այսպես, հանվում են բնակության վայրից մեկ կիլոմետր հեռավորությամբ ֆիզիկական վարժություններ ու հեծանվավարություն իրականացնելու նախկին սահմանափակումը, և նոր սահմանափակում է դրվում, այսինքն՝ թույլատրվելու է բնակության վայրին մոտ մեկ կիլոմետր վայրում զբոսնել։ Կարող են զբոսանքի դուրս գալ ընտանիքի անդամները։ Պահպանվում է տեղաշարժման թերթիկ ունենալու պահանջը։
«Մենք գնալու ենք սահմանափակումների նվազեցման և քայլ առ քայլ առաջիկա տասը օրերի ընթացքում, ըստ էության գնալու ենք սահմանափակման ռեժիմների մինիմիզացիայի։ Տնտեսական գործունեության բոլոր ոլորտները կբացվեն առաջիկա տասը օրերին, բայց պետք է անվտանգության կանոններ պահպանվեն սրճարաններում, արտադրամասերում, ռեստորաններում, միայն կրթական համակարգը մենք սահմանափակված կպահենք»,- պարազբանեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Մանրամասենրը՝ տեսանյութում: