Այսօր մի իրավիճակ է ստեղծվել, երբ լայնածավալ հարձակում է սկսվել իշխանության և պատգամավորների ուղղությամբ։ Այսօր այս մասին հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանը՝ Ազգային ժողովի նիստում։
Ըստ պատգամավորի՝ այս ամենը կապված է այն գործողությունների հետ, որոնք տեղի են ունենում Ազգային ժողովում։
«Այսօր այս ամենն արվում է մի նպատակով, որպեսզի այս իրավիճակը օգտագործեն իշխանություններին վարկաբեկելու համար, ներկայացնեն այն ամենը, ինչը իրականության մեջ գոյություն չունի։ Ես գիտեմ, որ դուք ամեն ինչ շատ լավ հասկանում եք, հորդորում եմ տեղի չտալ այդ սին ինֆորմացիաներին, կոնտեքստից կտրված նյութերին, բառակապակցություններին, այն լարովի դերասաններին, մարիոնետկաներին, որոնք որ Միքայել Մինասյանի ալիքներով են հանդես գալիս, Սերժ Սարգսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի ֆեյքերին, և մնացած այն բոլոր մարդկանց, որոնք վարձատրվում են ՀՀ-ից գողացած փողերով, որպեսզի այն մթնոլորտը ստեղծեն, որը փորձում են ստեղծել»,- մասնավորապես նշեց Ալեն Սիմոնյանը։