«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանն այսօր Ազգային ժողովում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ հարց ուղղեց՝ դիտարկվո՞ւմ են տարբեր սցենարներ համաճարակի տևողության վերաբերյալ՝ 6 ամիս կամ ավելի երկար, Կառավարությունն ունի՞ ռազմավարություն՝ դիմակայելու համար:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքեց. «Մենք ասել ենք՝ կյանք կա ոչ միայն կորոնավիրուսից հետո, այլև կորոնավիրուսի ժամանակ։ Մենք չենք պատրաստվում 6 ամիս փակել մեր քաղաքացիներին տներում, ասել՝ դուրս չգաք: Մենք սա մի շաբաթով ենք սահմանել, սրա ազդեցությունը կդիտարկենք պրոցեսների վրա, կարող է պարզվի, որ մենք ասենք՝ հա՛, ժողովուրդ ջան, կորոնավիրուս է, հիմա բոլորս գնացինք զբաղվելու մեր գործով»:
Նա նաև ընդգծեց, որ սոցիալական օգնությունների գաղափարը գայթակղիչ է, բայց այդ գաղափարն ավերածություններ է արել երկրում, և մինչև հիմա չի ստացվում հաղթահարել. «Մեր հիմնական ուղերձը պետք է լինի այն, որ սոցիալական բարդությունները պետք է հաղթահարել աշխատանքի միջոցով: Հավաքական «կուչ գալու» տրամաբանությունից պետք է դուրս գանք, պետք է պատրաստվենք թռիչքի, հաղթանակի»։