Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը կարծում է, որ այս գումարման խորհրդարանում քվորում այլևս հնարավոր չի լինի ապահովել:
Լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Հարությունյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու միջնորդության քննարկմանը՝ Մարուքյանը նշեց՝ պարզ էր, որ պատգամավորները չեն գալու և նիստ չի լինելու:
«Կարծում եմ, որ մինչև ընտրություններ քվորում չի լինի: Մինչև նոր խորհրդարանի ընտրության օրն այս Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներն անձեռնմխելի են: Իսկ դրանից հետո, մինչև 7-րդ գումարման խորհրդարանի երդման օրը, երբ առաջին նիստը կգումարվի, այդ պահից սկսած կդադարեն բոլոր նրանց լիազորությունները, ովքեր դեկտեմբերի 9-ին չեն ընտրվել ԱԺ պատգամավոր: Եվ հենց այդ պահից, քանի որ անձեռնմխելիության հարց այլևս չի լինելու, կարող են գործողություններ իրականացնել: Կարծում եմ՝ այստեղ որևէ խնդիր չկա, կարելի է սպասել»,- նշեց պատգամավորը: